Ostatnio na naszym blogu: Sądowy podział majątku wspólnego po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej – zagadnienia proceduralne

Blog

Sądowy podział majątku wspólnego po ustaniu małżeńskiej wspólności majątkowej – zagadnienia proceduralne

W artykule omówione zostały podstawowe zagadnienia proceduralne związane z zainicjowaniem postępowania cywilnego o podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami.

adw. Szymon Janiga

Umowny podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej między małżonkami – charakterystyka i koszty podziału

Podział majątku wspólnego objętego uprzednio małżeńską wspólnością majątkową może nastąpić w drodze umowy lub orzeczenia sądowego. Czym charakteryzuje się umowny podział majątku wspólnego i jakie są jego koszty?

adw. Wojciech Jaciubek

Utrata, wygaśnięcie oraz przedawnienie uprawnień (roszczeń) z tytułu rękojmi

Uprawnienia (roszczenia) kupującego z tytułu rękojmi za wady fizyczne lub prawne rzeczy sprzedanej nie są nieograniczone w czasie. Sprawdź, w jakich sytuacjach może dojść do ich utraty, wygaśnięcia lub przedawnienia!

adw. Szymon Janiga

Uprawnienia przedsiębiorcy z tytułu rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej

W artykule omówiono uprawnienia przedsiębiorcy z rękojmi za wady prawne rzeczy, z uwzględnieniem osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, nie mającą dla niej zawodowego charakteru.

adw. Wojciech Jaciubek

Uprawnienia konsumenta z tytułu rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej

Sprzedawca odpowiedzialny jest wobec kupującego nie tylko za wady fizyczne rzeczy, ale również za jej wady prawne. Jakie uprawnienia z tytułu rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej przysługują konsumentowi? Sprawdź!

adw. Wojciech Jaciubek
1 2 3 4 ... 6
NASTĘPNE

Używamy plików cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia w przeglądarce. Informacja o plikach cookies.

OK, rozumiem